קיצור קיבה

פרופסור איתן אריה | כירורגיה כללית ואונקולוגית

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter

ניתוחי קיצור קיבה הפכו בשנים האחרונות לפופולריים יותר מאי פעם. הסיבות לכך שהניתוחים הפכו לכאלה הן שונות וקשורות בהתפתחות הטכנולוגייה, הידוענים שהחליטו לעבור אותם, הסיכון שפחת עם השנים (בשל הניסיון ובשל הטכניקות הניתוחיות) וגם בשל המדיה החברתית שמראה מי בסביבה כבר עבר ניתוח קיצור קיבה ולאלו תוצאות מרהיבות הגיע. מבחינה רפואית, הליך ניתוחי לעולם לא יהיה הפעולה הראשונה שאותה יבצעו ועם זאת כשעוברים את הניתוח נראה שזו באמת האופציה הטובה ביותר למי שעובר אותו.

הניסיון לרזות

הניסיון לרזות מביא אנשים רבים לתסכול. מצד אחד רוב האנשים שסובלים מהשמנת יתר מודעים לבעיה שלהם, מודעים לסיכוני ההשמנה ומבינים כי הסכנות השונות מחכות להן מעבר לפינה, אך מצד שני בפועל המטרה לרזות ולהשיל קילוגרמים ושומנים אינה פשוטה בכלל. אנשים רבים אשר סובלים מהשמנת יתר מעידים על כך כי ניסו דיאטות שונות וכי אותן דיאטות גרמו להן לרדת במשקל ושוב לעלות (ממש כמו "יו יו"). הניסיונות השונים של הדיאטות יכולים להיות מתסכלים מאד ואפילו מזיקים בסופו של דבר. לכן, הפנייה לביצוע ניתוח קיצור הקיבה היא לפעמים הטובה ביותר עבור אנשים עם עודף משקל.

ניתוח קיצור קיבה – ההליך

לפני שמתחילים להבין מהי המשמעות של ניתוחי קיצור קיבה חשוב להבין כי לא כל אחד/אחת יכולים לעשות את הניתוח וכי יש צורך לקבל מחוייבות ולקחת אחריות על המצב כדי להביא לשינוי אמיתי. כדי לעבור ניתוח לקיצור קיבה יש לעבור בין היתר:

  • בדיקות רפואיות שמראות כי הניתוח אינו סכנה ממשית.
  • בדיקות אצל רופא לצורך קבלת הפנייה לניתוח (ללא הפנייה אי אפשר להגיע לניתוח).
  • הערכות שמצביעות על כך שהמטופל יכול לבצע את השינוי בחייו.
  • שינוי תזונתי לקראת הניתוח שכולל הימנעות גם ממשקאות מסוימים.

ההליך הניתוחי הוא הליך שמחייב גם את המנתח וגם את המנותח. מבחינת ההליך של ניתוח לקיצור קיבה לאחר כל השלבים המקדימים מגיע המנותח ליום המיוחל, עובר בדיקות דם אחרונות (לרוב יום לפני הניתוח) ואת הניתוח עצמו כשהשחרור מתבצע לרוב ביום שלמחרת. תקופת ההחלמה מהניתוח היא קצרה אם כי נדרשים שינויי תזונה וחשוב לעקוב אחרי ההוראות הניתנות.

טיפולים

עקבו אחרי בפייסבוק

תיאום מראש להזמנת תור התקשרו: 050-9126469

ניתן להשאיר פרטים ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן