השמנת יתר

פרופסור איתן אריה | כירורגיה כללית ואונקולוגית

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter

השמנת יתר היא תופעה שהשכיחות שלה נמצאת בעליה מתמדת. התופעה חולשת על כל שכבות האוכלוסיה, אצל ילדים, נוער ומבוגרים והיא לא מבחינה בנשים, גברים או מוצא זה או אחר. ההשמנה היא ברובה תוצר של החיים בעולם המערבי שכוללים:

  • תזונה לא מאוזנת – תזונה משמינה, בשעות לא מסודרות (אנשים רבים מעידים כל כך שהם "חוטפים" אוכל כל היום) וללא כל תפריט.
  • מזון מעובד – מזון מעובד בוא מזון מהיר שאנו מכינים במיקרו או מזמינים בטלפון. המזון המעובד הוא לרוב בעל ערכים תזונתיים נמוכים מאד, עשיר בקלוריות ושומנים ולרוב לא משביע באופן שתואם את תכולת הקלוריות.
  • חוסר בפעילות גופנית – מחסור בפעילות גופנית יכול לגרום להשמנת יתר והכוונה בחוסר פעילות אינה מתייחסת רק לאנשים שאינם פוקדים את חדר הכושר כי אם גם לאנשים שיושבים רוב היום מול המסכים ובקושי נעים.
  • לחץ – הלחץ מביא איתו לשלל תופעות והוא יכול לסייע לתופעת ההשמנה. מתוך לחץ אנשים אוכלים (לרוב מזון שומני), לא ישנים טוב (ונמצא כי מחסור בשינה עלול להביא להשמנה יתרה) ולא שומרים על עצמם.

השמנת יתר – מה הפיתרון

כשמסתכלים על המגיפה של המאה, על השמנת יתר, חייבים לבחון גם מה אפשר לעשות כדי להתמודד איתה. ההתמודדות עם המגיפה צריכה להיות בשני מישורים; האחד הוא מניעה שלה והשני הוא התמודדות עם אנשים שכבר סובלים מהשמנה. הדרך להימנע מהשמנת יתר עוברת דרך מודעות, פעילות ספורטיבית ותזונה נכונה ומאוזנת. קל לאמץ אורח חיים בריא ומונע השמנה בעיקר כשמתחילים בכך בגיל צעיר. בגיל מבוגר אפשר להתמודד עם ההשמנה דרך סיגול אורח חיים בריא, התחלת פעילות גופנית, שינוי תזונה ובמידת הצורך גם לפנות לניתוח.

ניתוחי קיצור קיבה

בשנים האחרונות אנחנו שומעים על עוד ועוד אנשים שעברו נתוחי קיצור קיבה. השמת יתר היא מחלה לכל דבר ולכן אם הפתרון לה הוא פתרון ניתוחי מדובר באפשרות להציל חיים. רוב האנשים אמנם פונים לניתוח לאחר שניסו פתרונות אחרים (וגם דיאטות קיצוניות), אך שלא כמו הניסיונות המעייפים, הניתוח מאפשר ליהנות מתוצאות לכל החיים במינימום סיכונים.

טיפולים

עקבו אחרי בפייסבוק

תיאום מראש להזמנת תור התקשרו: 050-9126469

ניתן להשאיר פרטים ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן